Nekovové rozvody vzduchotechniky a izolační systémy

Nekovové rozvody vzduchotechniky Spiralite®

Co je to?

Předizolované, nekovové kruhové a ploché oválné potrubí, které je nejméně o 80% lehčí než tradiční ocelové potrubí a výrazně energeticky účinnější. Vysoce udržitelné, stabilní a rychle instalovatelné, poskytuje úspory CO2 a energie, a to jak na instalaci, tak i následný provoz systému HVAC.

Jak to funguje?

Potrubí Spiralite byla vyvinuta v reakci na nedostatky tradičního pozinkovaného ocelového potrubí, které je těžké, obtížné na dopravu a instalaci, potřebuje následnou tepelnou izolaci, často silně prosakuje a je vysoce energeticky neefektivní. Ploché oválné a kruhové potrubí je vyrobeno z fenolických izolačních desek s vysokou hustotou uzavřených pórů s nulovým negativním efektem na poškození ozónové vrstvy - „zero - ODP“ a vnitřního laminátu, takže jsou vzduchotěsné a vysoce odolné proti tlaku, s vylepšenými schopnostmi proudění vzduchu. Pomocí inovativního a patentovaného výrobního procesu jsou izolační desky strojově opracovány (odrážkovány) a potaženy fóliovými lamináty. Z desek se pak skládáním do vytvořených drážek tvoří potrubí. Tím se vytvoří kontinuální parotěsná bariéra, což umožňuje minimální únik vzduchu nebo tepelných ztrát.


Inovativní izolační systém Spiralite®

Izolace Spiralite je unikátní “vše v jednom” izolace. Opláštění a systém odolný povětrnostním vlivům jak pro vnitřní tak i pro vnější použití umožňuje aplikaci v jednom kroku na potrubí a poskytuje spolehlivé a odolné dlouhodobé tepelně-izolační vlastnosti po celou dobu životnosti budovy - vlastnosti, které nenajdete u žádného jiného srovnatelného produktu. Izolace Spiralite® má výborné tepelně izolační vlastnosti, protože je vyrobena z PIR nebo z izolačních desek z fenolické pěny - třída materiálů 0 a 1. To zkracuje dobu instalace, náklady na pracovní sílu, pracovní rizika a montážní logistiku, protože dodavatel bude instalovat jak izolaci tak systém proti povětrnostním vlivům v jediné aplikaci.

Ve výrobě již aplikovaná VentureClad fólie poskytuje deskám vždy vynikající povrchovou úpravu, kterou zhotovitel (aplikátor) nemůže poskytnout na místě aplikace zejména při proměnlivém počasí, čímž je čas aplikace podstatně snížen. Velikosti se pohybují od 34 mm do 800 mm id jedním dílem a mohou se nastavováním zvětšovat do libovolné velikosti.

Uzavřená struktura pórů na izolačních deskách zabraňuje průniku vody, i v případě, že je poškozen VentureClad. To zabrání pronikání vody uvnitř izolace a její uvolnění. Má nulovou propustnost, vytváří absolutní parotěsnou zábranu bez vzduchových mezer, sníženou tloušťku s těsným dvouvrstvým potahem a tím zabraňuje korozi potrubí a jiným poškozením.


Příklady použití


Zaujala Vás nabídka Spiralite®? Máte dotazy?